Szkoła Tańca Towarzyskiego Kraków A.S. SMOROŃ
Szkoła tańca towarzyskiego od 1982r.

Kurs tańca towarzyskiego Kraków


W tańcu, tak jak w życiu towarzyszą nam różne emocje. Taniec potrafi wydobyć z duszy najbardziej skrywane uczucia, a siła jego przekazu bywa niezwykła. Doskonale wiemy, że każdy ma różne potrzeby i oczekiwania, dlatego kurs tańca towarzyskiego w naszej szkole charakteryzuje się przede wszystkim indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Taniec towarzyski stanowi idealną formę rozrywki podczas wolnego czasu. Jest również nieodłącznym elementem większości ważnych uroczystości czy imprez. Uczestnicząc w zajęciach w naszej szkole w Krakowie możecie mieć Państwo pewność, że opanujecie podstawowe techniki tańca towarzyskiego i będziecie mieć okazję dalszego rozwoju w tej dziedzinie.

Nauka tańca towarzyskiego w szkole A.S. Smoroń w Krakowie odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i składa się z różnych stopni zaawansowania. Każdy stopień nauki obejmuje 24 godziny lekcyjne, w tym 14 godzin lekcyjnych prowadzonych przez instruktora oraz dodatkowo 10 godzin zajęć praktyki (tzw. practice). Spotkania w ramach jednego stopnia mają miejsce dwa razy w tygodniu lub raz w tygodniu, do wyboru od poniedziałku do piątku, w godzinach między 18.30 a 21.30. Zapraszamy do czynnej nauki tańca.

Na kurs tańca towarzyskiego w Krakowie zapraszamy pary oraz singli. Program kursu tańca obejmuje : walc, polkę, tango, sambę, quickstep, slowfox, cha-chę, rumbę, paso doble, foxtrot, jive, discofox, rock and roll, blues, salsa i inne. Po ukończeniu kursu mogą Państwo kontynuować naukę w sekcji turniejowej Studenckiego Klubu Tańca.

Zajęcia taneczne prowadzone są w sali z parkietem, o powierzchni 380 m2 przy ul. Szablowskiego 1.

 • Kurs tańca dla par i nie tylko.
 • Na kurs tańca można zapisać się nie posiadając partnera/partnerki. Zapisujemy na daną grupę w równej liczbie panie i panów.

 • Czy zapisując się w parze będziemy tańczyć razem?
 • Nauczyciele prowadzący zajęcia nie ingerują w dobór par.

 • Co się dzieje, jeśli na zajęciach jest więcej pań lub panów?
 • Może się zdarzyć, że na zajęcia nie przyjdą wszyscy zapisani, ktoś przyjdzie na zajęcia z inną grupą itp. i nie wszyscy będą mieć parę. W takiej sytuacji robione są zmiany, np. jeden taniec z danym partnerem tańczy najpierw jedna partnerka, a później druga. Zamieniają się zazwyczaj osoby, które nie zapisywały się w parze.

 • Jakie dni wybrać na kurs?
 • Najlepiej jest połączyć poniedziałek ze środą, wtorek z czwartkiem, a piątek z sobotą. Jeżeli ten układ Państwu nie odpowiada, można dopasować dni według uznania, ale należy przy tym wziąć pod uwagę, że w poniedziałek i wtorek wszystkie grupy mają ten sam program, a kolejna taka sama lekcja jest w środę i czwartek. Grupy piątkowo-sobotnie zazwyczaj idą swoim torem, gdyż mogą być czasami przesunięte w stosunku do grup tygodniowych.

 • Czy zajęcia odbywają się w ferie i dni świąteczne?
 • W czasie wolnym od nauki zajęcia są zawieszane. Uwzględniamy przerwy na czas sesji i wolnych dni, dopasowując je do wszystkich uczelni.

 • Jak należy się ubrać na zajęcia?
 • Nie ma specjalnych wymagań dotyczących stroju, ale nie należy przychodzić na zajęcia w strojach gimnastycznych, dresach itp. Panowie obowiązkowo muszą mieć długie spodnie.
  Buty powinny mieć czyste podeszwy. Najwygodniej tańczy się w butach, które mają cienką podeszwą lub w specjalnych butach do tańca. Panie mogą mieć obcasy, ale zbyt wysokie będą początkującym tancerkom raczej przeszkadzać.