A.S. SMOROŃ
Szkoła tańca towarzyskiego od 1982r.

kursy tańca


Każdy stopień nauki tańca obejmuje 24 godziny lekcyjne zajęć, w tym 16 godzin lekcyjnych zajęć prowadzonych przez instruktora oraz dodatkowo na 8 godzin zajęć praktyki (tzw. practice). Spotkania w ramach jednego stopnia mają miejsce dwa razy w tygodniu lub raz w tygodniu, do wyboru od poniedziałku do piatku, w godzinach między 18.30 a 21.30. Zapraszamy do czynnej nauki tańca.

      Do szkoły zapraszamy pary oraz osoby indywidualne. Prowadzimy także naukę pierwszego tańca na wesele- przygotowywanie indywidualnej choreografii, indywidualne lekcje dla narzeczonych, nauka tanca weselnego. Pomożemy w wyborze pierwszego tańca - może to być walc angielski, wiedeński, a może rumba? Dzięki naszym lekcjom każda młoda para będzie miała swój wymarzony pierwszy taniec.

      Program kursu tańca: walc, polka, tango, samba, quickstep, slowfox, cha-cha, rumba, paso doble, foxtrot, jive i inne. Po ukończeniu kursu mogą Panstwo kontynuowac naukę w sekcji turniejowej Studenckiego Klubu Tańca.

      Zajęcia taneczne prowadzone są w sali z parkietem, o powierzchni 380 m2 przy ul. Szablowskiego 1.

1. Czy można zapisać się bez partnera/partnerki?

Na kurs można zapisać się nie posiadając partnera/partnerki. Zapisujemy na daną grupę w równej liczbie panie i panów.

2. Czy zapisując się w parze będziemy tańczyć razem?

Nauczyciele prowadzący zajęcia nie ingerują w dobór par.

3. Co się dzieje, jeśli na zajęciach jest więcej pań lub panów?

Może się zdarzyć, że na zajęcia nie przyjdą wszyscy zapisani, ktoś przyjdzie na zajęcia z inną grupą itp. i nie wszyscy będą mieć parę. W takiej sytuacji robione są zmiany, np. jeden taniec z danym partnerem tańczy najpierw jedna partnerka, a później druga. Zamieniają się zazwyczaj osoby, które nie zapisywały się w parze.

4. Jakie dni wybrać na kurs?

Najlepiej jest połączyć poniedziałek ze środą, wtorek z czwartkiem, a piątek z sobotą. Jeżeli ten układ Państwu nie odpowiada, można dopasować dni według uznania, ale należy przy tym wziąć pod uwagę, że w poniedziałek i wtorek wszystkie grupy mają ten sam program, a kolejna taka sama lekcja jest w środę i czwartek. Grupy piątkowo-sobotnie zazwyczaj idą swoim torem, gdyż mogą być czasami przesunięte w stosunku do grup tygodniowych.

5. Czy zajęcia odbywają się w ferie i dni świąteczne?

W czasie wolnym od nauki zajęcia są zawieszane. Uwzględniamy przerwy na czas sesji i wolnych dni, dopasowując je do wszystkich uczelni.

6. Jak należy się ubrać na zajęcia?

Nie ma specjalnych wymagań dotyczących stroju, ale nie należy przychodzić na zajęcia w strojach gimnastycznych, dresach itp. Panowie obowiązkowo muszą mieć długie spodnie.

Buty powinny mieć czyste podeszwy. Najwygodniej tańczy się w butach, które mają cienką podeszwą lub w specjalnych butach do tańca. Panie mogą mieć obcasy, ale zbyt wysokie będą początkującym tancerkom raczej przeszkadzać.