Szkoła Tańca Towarzyskiego Kraków A.S. SMOROŃ
Szkoła tańca towarzyskiego od 1982r.

Pierwszy taniec Kraków


Pierwszy taniec nowożeńców

Od wieków nieodłącznym elementem każdego wesela jest pierwszy taniec nowożeńców. Stanowi on wyjątkowe i bardzo ważne wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci pary młodej i gości weselnych.
Taniec odbierany jest jako bardzo miły akcent, za pomocą którego nowożeńcy otwierają zabawę weselną, prezentując przed rodziną i bliskimi swoje pierwsze kroki na nowej drodze życia oraz stanowi swoiste zaproszenie do wspólnej zabawy.
Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla pary młodej jest zaprezentowanie się w tańcu przed gośćmi weselnymi. Dlatego na naszych lekcjach tworzymy indywidualne, niepowtarzalne choreografie, które odzwierciedlają siłę uczucia łączącą parę nowożeńców w taki sposób, aby czuli się oni komfortowo, czerpiąc przy tym jak najwięcej przyjemności.

Kurs tańca dla narzeczonych

Doskonale przygotowany pierwszy taniec weselny to nie tylko kroki czy figury — potrafi on ukazać miłość łączącą młodą parę. Wzajemne adorowanie, wymiana uśmiechów, czy głębokie spojrzenia w oczy to elementy, których nie może zabraknąć podczas pierwszego tańca. Dlatego głównym celem naszej szkoły jest nauczenie par czerpania jak największej przyjemności podczas nauki choreografii. Niezwykle ważne jest poczucie swobody — taniec nie powinien być odbierany jako przymus. Jest piękną tradycją, której celem jest uświetnienie każdego przyjęcia weselnego.
Kurs tańca dla narzeczonych skierowany jest do wszystkich par, zarówno do tych, które świetnie czują się na parkiecie oraz tych, które dopiero uczą się tańczyć. Choreografię dobieramy odpowiednio do umiejętności tanecznych pary. Na zajęciach, narzeczeni nie tylko uczą się podstaw tańca towarzyskiego, oswajają się z muzyką, szlifują choreografię, ale przede wszystkim doskonale spędzają wspólny czas.

Wybór odpowiedniego podkładu muzycznego

Dla narzeczonych bardzo ważny podczas nauki tańca jest wybór odpowiedniej piosenki. Powinien to być utwór, który przede wszystkim budzi w parze pozytywne odczucia i pozwala jej swobodnie poruszać się w rytmie muzyki. Podczas kursu tańca dla narzeczonych pary mogą skorzystać z pomocy w znalezieniu odpowiedniego podkładu muzycznego, który wzbogaci ich pierwszy taniec. Indywidualną choreografię układamy również do wybranej przez parę muzyki.

Jaki taniec wybrać?

Na kursie tańca dla narzeczonych w naszej szkole mogą Państwo nauczyć się między innymi takich tańców jak: walc wiedeński, tango, blues, cha-cha, 2na1 oraz wielu innych. Ich dobór zależy od upodobania przyszłych małżonków, a wybór odpowiedniej choreografii może ograniczyć jedynie wyobraźnia. Coraz częściej narzeczeni odchodzą od tradycyjnych układów tanecznych, wybierając zabawne miksy utworów lub angażując do pierwszego tańca świadków, druhny czy gości weselnych — tak jak w przypadku poloneza.

Jak wyglądają zajęcia?

Kurs pierwszego tańca w szkole A.S. Smoroń w Krakowie prowadzony jest zarówno grupowo, jak i indywidualnie. Kurs grupowy obejmuje 4 spotkania po 1,5 godziny. W grupie maksymalnie znajduje się 5 par. Grafik zajęć indywidualnych jest elastyczny. Ich częstotliwość i porę dnia wybierają przyszli małżonkowie. Lekcje indywidualne mogą odbywać się zarówno w tygodniu, jak i w weekendy, rano, po południu i wieczorem.
Zapisy na zajęcia prowadzone są od poniedziałku do czwartku w godzinach 18:30-20, przy ulicy Szablowskiego 1 w Krakowie.
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane pary do skorzystania z naszej oferty kursu tańca dla narzeczonych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w siedzibie szkoły, telefonicznie bądź mailowo.